Wersja polska Deutsche Fassung English version strona główna
   Jesteś 3098075 gościem w serwisie od 26 lipca 2003 r.
znajdź rozdzielnicę
  Oferta handlowa
  Oferta produkcyjna
  Oferta serwisowa
  Oferta usługowa
  Wyprzedaże, okazje
  Za "pół ceny"
  Transport
  Galeria produktów
» Warto wiedzieć
· Jak oszczędzać energię
· Obudowy z blach nierdzewnych
· Właściwości obudów metalowych
» Stopnie ochrony IP obudów rozdzielnic elektrycznych
· Zużyty sprzęt elektryczny
i elektroniczny
· Zaopatrzenie statków ze stawką VAT 0%
· Dobór przekładników prądowych
· Uzgodnienia z ENEA S.A. Szczecin
  O firmie
  Referencje, szkolenia
  Zamów - zapytaj
  Praca w Bekazet
  Kontakt z nami

szybki kontakt

e-mail:
hasło:
· Ozdyskiwanie hasła
· Zmiana hasła
· Zakładanie konta

Stopnie ochrony IP obudów rozdzielnic elektrycznych

W normie IEC 60364-3 zostało przedstawionych i sklasyfikowanych wiele czynników, które mogą mieć wpływ na instalację elektryczną: wnikanie ciał stałych i ciekłych do obudowy, uderzenia, wibracje oraz agresywne substancje. Przedstawione czynniki będą miały różny wpływ w zależności od warunków w jakich będzie użytkowana instalacja: obecność wody raz może oznaczać kilka spadających kropel, innym razem całkowite zanurzenie.

Kod oznaczania stopnia ochrony IP

W normach międzynarodowych IEC 529 (drugie wydanie 1989-11), normach europejskich EN 60529 (październik 1992), francuskich NF C 20-010 (pierwsze wydanie, październik 1986) niemieckich DIN 40050 (lipiec 1980) polskich PN 92/E-08106, stosuje się oznaczenie stopnia ochrony IP, który charakteryzuje zdolność obudowy do przeciwstawienia się wnikaniu ciał stałych i ciekłych do obudowy oraz określa dodatkowo stopień ochrony przed dostępem do części będących pod napięciem. W powyższych normach nie definiuje się odporności obudowy na eksplozję, wilgotność, agresywne opary, pleśń, robactwo.
Kod IP składa się z 2 cyfr, do których może być dodana litera, wtedy gdy aktualnie stosowany stopień ochrony jest wyższy niż określony w dwóch pierwszych cyfrach. Pierwsza cyfra stopnia ochrony IP określa zdolność obudowy do przeciwstawienia się wnikaniu ciał stałych do obudowy, natomiast druga ciekłych (nie mogą spowodować szkodliwych efektów).

    pobierz Adobe Reader Bekazet użytkuje internetowy system obsługi firmy ISOF spółki Heuthes. Zapraszamy do wymiany uwag i doœwiadczeń. materiały do pobrania | jak do nas dojechać | cennik rozdzielnic    
Design: Studio Reklamy Elipsa Informacje zawarte na stronie www.bekazet.pl nie stanowią oferty w rozumieniu prawa
i są publikowane dla celów informacyjnych.